E-DEVLET ÜCRETSİZ CORONA VİRÜS MASKESİ dağıtımı formu nasıl alınır

Ücretsiz ePttAVM maske dağıtımı ile ilgili son dakika haberi geldi! Corona virüsü kaynaklı KOVİD-19 salgınını önlemek için yeni kararlar alındı. Toplu taşıma ve marketler gibi yoğun hareketliliğini olduğu alanlara maskesiz olan vatandaşların alınmayacağı duyurulmuştu. Bu kararın ardından ücretsiz maske dağıtımı uygulaması başlatıldı. Maske ihtiyacı olan vatandaşlara EpttAVM aracılığıyla ücretsiz maskelerin adrese teslim olarak gönderileceği bildirilmişti ancak başvuru ortamı değişti. ePttAVM maske başvuruları E-Devlet üzerinden yapılacak! Peki, E-Devlet ücretsiz maske nasıl alınır? Haberimizde, Corona virüsü için E-Devlet ücretsiz maske adrese teslim alımı başvurusu için izlemeniz gereken adımlar yer almaktadır.

E-DEVLET MASKE ALIMI

Öncelikle vatandaşların artık ePttAVM değil E-DEVLET üzerinden ücretsiz maske alımı başvuru formunu doldurması gerekecek. Sonrasında, maske dağıtımı tamamen ücretsiz olarak Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı koordinesinde yine PTT tarafından yapılacak.

ePttAVM’de yapılan yeni duyuruya göre, E-Devlet üzerinden başvuru formunu dolduran her vatandaş, 5 Adet 3 Katlı Cerrahi Maske temin edebilecek ve karşılığında hiçbir bedel ödemeyecek.

İşte, ücretsiz maske için adım adım yapılması gerekenler…

https://www.turkiye.gov.tr/

İlk yorum yapan olun